Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği; Şehir hastanesinin E bloğunda poliklinik hizmetleri vermekte ve  doğu tarafında bulunan C blok 1. katta doğum servisi ve 4. 5.katlarda yataklı servis odaları bulunmaktadır.

Kadın Doğum Acil polikliniği

Poliklinik

Gebe Eğitimi sınıfı

Doğum Servisi

Yatan hastaların takip edildiği 5 adet servis

6 adet ameliyat odasında toplam 9 eğitim görevlisi, 20 operatör doktor , 20 asistan doktor ve 94 ebe-hemşire, 6 sekreter ile hastalarına hizmet vermektedir.

Kadın Doğum ACİL polikliniği:  1 uzman doktor ve 2 hemşire ile  24 saat kadın hastalıkları ve doğum acil hastalarına  hizmet vermektedir. Hastaların ultrason muayeneleri yapılmakta ve NST (Non Stres Test) leri çekilmektedir. Yatırılarak takip edilmesi gereken hastaların doğum servisine veya kadın doğum servilerine yatış işlemleri yapılmaktadır.

Poliklinik: Ayaktan takip edilen hastalar sayısı ortalama 12-14 arasında değişen poliklinik odalarımızda profesör dr., doçent dr. veya uzman doktorlarımız tarafından takip edilmektedirler. Hastalarımızın telefon ile182 yi arayarak randevu almaları gerekmektedir. Polikliniklerimizde başlıca  Gebelik takibi, Jinekolojik hastalıklar (Myom, adet düzensizlikleri, yumurtalık kistleri..)ın yanı sıra Jinekolojik onkoloji (Kadın Kanserleri), Perinatoloji (Riskli gebelik), İnfertilite (Kısırlık) ürojinekoloji (idrar kaçırma , rahim sarkması vs..) hastalarına hizmet verilmektedir. Ayrıca polikliniğimizde 1 Doppler USG odası ve 1 Konsey odamız mevcuttur.

Gebe Bilgilendirme Sınıfı: 2 ebe ve 1 fizyoterapist tarafından  anne adaylarımıza gebelik ve doğum ile ilgili teorik bilgiler verilmekte, doğum eylemine psikolojik ve fizyolojik olarak hazırlanma, Lohusalık dönemi, yenidoğan bakımı, anne sütünün önemi ve aile planlaması konularında çeşitli bilgiler ve uygulamalı dersler verilmektedir.

Doğum Servisi: Tek kişilik odalarda hem doğum izlemi yapılmakta hem de doğum gerçekleşmektedir. 27 yataklıdır. Doğum servisimizde 1 uzman doktor, 3 asistan doktor ve 38 ebe-hemşire görev yapmaktadır. Servis içinde Sezaryen için 2 adet tam donanımlı ameliyathanemiz mevcuttur.

Kadın Doğum Servisleri: 4.katta 3 servisimizde toplam 40 oda- 54 yatak vardır. Odalarımız vek veya çift kişilik olup 4.kat sarı serviste 2 adet Aile oteli konseptinde odamız vardır.

5. katta 3 servisimizde toplam 56 yatağımız vardır. Bunların 9 tanesi Jinekolojik Onkoloji ,6 tanesi perinatoloji hastalarına aittir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

23 Mayıs 2022