Sağlık Turizmi Birimi
09 Mayıs 2023

Bilgi, deneyim ve olanaklarımızla Uluslararası hastalarımıza en iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunmayı, bireylerin sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılayarak, daha sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine destek olmayı amaçlıyoruz.
Sağlık turizmi kapsamında ülkemize gelen hastalarımızın memnuniyetini yüz yüze yapılan anketlerle sistemli olarak incelemekte ve elde edilen verileri, sunulan hizmetleri geliştirmek amacıyla kullanmaktayız.
Son teknoloji cihazlar, uzman hekimlerimiz, özverili güler yüzlü çalışanlarımızla Sağlık turizmi kapsamında kemik iliği, karaciğer, böbrek transplantasyonu dâhil olmak üzere tüm cerrahi kliniklerimizde her türlü ameliyatlar yapılabilmektedir.
1550 yatak kapasiteli hastanemizde 28 adet VIP hasta odası bulunmaktadır.
Hastanemiz; Türkiye’nin güneyinde, Adana ilinin Yüreğir ilçesinde, toplam 318.500 m2 alan üzerine kurulmuştur.
Adana Şehir Hastanesi, 1.300 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesinden oluşmaktadır.
Toplamda 1.550 yatak kapasitesi ve 550.000 m2 kapalı inşaat alanı ile Adana Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilmiş olan 1.512 sismik izolatörle, “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Hastanesi” unvanına sahip olmuştur.
Adana Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edecektir.
Uluslararası Hasta Birimi, Başhekim Yardımcısı Erhan BULUT, Dr. Mehmet Cenk BELİBAĞLI, Hemşire Özkan MAYTALMAN ve Hemşire Perihan ÇETİNKAYA tarafından koordine edilmektedir.
Uluslararası Hasta Birimi doğu girişinin hemen üzerinde C ve D blokları arasında zemin katta yer almaktadır.
Birden fazla dil bilen birim üyelerimiz, hastanemizdeki tıbbi yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak ve eşlik edecektir. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık personelinin çoğunluğu temel düzeyde İngilizce bilmektedir.