Spor Yaralanmaları Cerrahi Polikliniği
24 Mayıs 2018

Bu poliklinik hizmetleri, Doç Dr Hakan ÇİÇEK öncülüğünde,  Yar.Doç. Dr Osman ÇİLOĞLU ve Fizyoterapist Mehmet Ali ÇİÇEK‘den oluşan üç kişilik bir ekip tarafından yönetilmektedir. Uyguma alanları:

Diz
Sıkça karşılaştığımız Menüsküs hasarlanmalarının tedavisinde, mümkün olduğunca menüsküs koruyucu tamir teknikleri kullanılmaya çalışılmaktadır.  
İç ve dış menüsküs yırtıklarında   artroskopik parsiel eksizyon (kısmı çıkarılma),
All-inside (tamamen eklem içi ) onarım, İnside-Outside (içerden dışarı) ve Outside-inside(dışardan içeri) menüsküs  onarımları, Diskoid menüsküs cerrahisi, Menüsküs kök yırtıklarının onarımı gerçekleştirilmektedir.
Diz kondral(kıkırdak) lezyonlarının cerrahi tedavisinde;  Artroskopik lateral patellar gevşetme   Kondral (kıkırdak) transfer, Kondroplasti(Mikro kırık), Osteokondral hastalıklarda greftlenme ve/veya  fiksasyon(sabitleme) ve Yüksek tibial osteotomi teknikleri tek başına yada gerekli durumlarda kombine olarak uygulanmaktadır.
Bağ yaralanmaları; Başta  artroskopik ön çapraz bağ yaralanmaları olmak üzere, arka çağraz bağ, iç yan bağ ve dış yan bağ yaralanmaları ile   posteriolateral (dış arka )köşe yaralanmalarının akut onarımı, geç rekonstrüksiyonları yapılmaktadır.
Yine bu bağlarla ilgili yetmezlik durumlarının revizyon cerrahileri uygulanmaktadır. Anteriolateral ligament rekonstrüksiyonu, medial patela-femoral ligament rekonstrüksiyonları gerçekleştirilen diğer bağ onarım cerrahileridir.

Omuz:
 İmpigment(omuzda sıkışma) sendromunda Artroskopik subacromial dekompresion, Artroskopik clavikula distal uç rezeksiyonu, AC eklem çıkıklarının onarımı. Rotator Manşet tam kat ve kısmi yırtıklarının artroskopik  onarımı ve revizyonları, kalsifik tendinit cerrahisi.
Tekrarlayan öne omuz çıkıklarının artroskopik onarımı, Posterior(arka) omuz çıkıklarının onarımı, Artroskopik SLAP onarımı, Biceps tendon hastalıklarının cerrahi tedavisi
Ayakbilegi:
Talus kondral (kıkırdak) lezyonlarının artroskopik onarımı, ayakbileği impigment (sıkışma)sendromu onarımı.

Ayakbileği:
Talus kondral (kıkırdak) lezyonlarının artroskopik onarımı, ayakbileği impigment (sıkışma)sendromu onarımı.: