Enkazdan 116 saat sonra kurtulan Alperen, 10 ay sonra protez bacaklarına kavuştu
20 Aralık 2023

Depremde anne-babasını ve uzvunu kaybeden genç, proteziyle hayata tutunacak 25 yaşındaki Adnan Alperen Yaşar: "Tek hayalim var o da yürümek"
Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan Emek apartmanından 116 saat sonra iki bacağı kesilerek kurtarılan 25 yaşındaki Adnan Alperen Yaşar, 10 ay sonra protez bacaklarına kavuşarak ilk adımlarını attı. Bütün ailesini depremde kaybeden genç, protez bacaklarıyla tekrardan yaşama tutunduğunu söyledi.
6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta yaşanan ve on binlerce insanın hayatını kaybettiği depreme 25 yaşındaki fabrika işçisi Adnan Alperen Yaşar da annesi Mevlane ve babası İsa ile birlikte merkez Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Emek apartmanının 3. katında yakalandı. Gencin anne ve babası depremde hayatını kaybederken, kendisi 116 saat sonra enkazdan her 2 bacağı da kesilerek kurtarıldı. 10 ay sonra protez bacaklarına kavuştu Depremin üstünden 10 ay geçtikten sonra Adnan Alperen Yaşar, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde protez bacaklarına kavuştu ve 10 ay sonra ilk kez adım attı. Alperen'in mutluluğu ise gözlerinden okundu. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görevli Dr. Emine Çetin, "Protez ihtiyacı olan hastalara rapor çıkartıyoruz ve protezlerini teslim ediyoruz. Hastanın topluma kazanması için çalışmalarımız sürüyor. Bugün 16. başvurumuzu kabul ettik. Çevre illerden de müracaat ile hasta kabul ediyoruz. İhtiyacı olan hastaların başvurmasını öneriyoruz" dedi.