Atatürk’ü Vefatının 85. Yılında Sanatla Andık.
10 Kasım 2023

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliğinde ‘Benim Adım Mustafa’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Konferans salonunda hastanemiz personelinden oluşan rekreasyon birimimiz tarafından ‘Benim Adım Mustafa’ adlı tiyatro oyunu gösterildi. Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi hocalarının katkılarıyla gerçekleşen gösteride Atatürk’ün hayatı, Kurtuluş Savaşı dönemi, Cumhuriyet’in kuruluşu ve ölümü, müzik dinletisi ve slayt eşliğinde şiirsel bir dille anlatıldı. Gösteride Atatürk’ün sevdiği zeybek ve vals gösterilerine de yer verildi.

Etkinliğe Başhekimimiz Doç. Dr. M. Volkan Harput ve yönetimiz, doktorlar, hemşireler ve hastanemiz çalışanları katıldı.

Anma töreninde konuşan Başhekimimiz Doç. Dr. M. Volkan Harput “Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı yıldönümünde herkese düşen en büyük görev ‘Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi.

Etkinlik, çalışanlarımız tarafından yapılan Atatürk’ün kara kalem portrelerinin ve seramiklerinin yer aldığı eserlerin sergilenmesiyle son buldu.