Hastanemizde Cumhuriyet’in 100. yılı coşkusu fotoğraf sergisiyle yaşandı
01 Kasım 2023

Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı kapsamında Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kutlama töreni ve ‘Cumhuriyetimizin İlk Yıllarında Sağlık Hizmetleri’ konulu fotoğraf sergisi düzenlendi.

Hastanenin konferans salonundaki etkinliğine Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Yücel Çomu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Tanju Altunsu, Adana Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput, başhekim yardımcıları, doktorlar, hemşireler, diğer sağlık çalışanları ve idari çalışanlar katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk ve Cumhuriyet konulu video gösterisinin ardından açılış konuşması yapan Başhekim Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput, “100 yıldır aynı aşk ve heyecanla memleketin dört bir yanına şifa oluyoruz, umut oluyoruz. Cumhuriyetimize hayat veriyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bize armağan olan ve ilelebet yaşayacak Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun. Hep birlikte nice yüzyıllara” dedi.

BU DÖNEMİ YAŞAMAK, AYRICALIK
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar da konuşmasında “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Türk milleti dünya tarihinde az görülür bir şey yaptı ve kendi devletini, kendi cumhuriyetini kurdu. Bu kazanımın 100 yıldır yaşıyor olması ve bizlerin de bu dönemi yaşıyor olması, hepimiz için bir ayrıcalık. Cumhuriyetin 100’üncü yılında bu devletin vatandaşlarıyız. Bu çok gurur verici bir şey” dedi. Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ise konuşmasında “Hep yaşayacak olan Cumhuriyetimizin 100’ünü yılı kutlu olsun. Siz sağlıkçılar, Kurtuluş Savaşı’ndan başlayarak Cumhuriyetin her aşamasında çok büyük görevler aldınız. Bütün kurumlarımızın, bütün çalışanlarımızın, yükün altına girmesiyle Cumhuriyetimizin yükseleceğinin bilincindeyiz. Bizim yaptığımız her şey vatan için, millet için” dedi.
Konuşmaların ardından, etkinliğin katılımcıları, hastanede açılan ‘Cumhuriyetimizin İlk Yıllarında Sağlık Hizmetleri’ başlıklı fotoğraf sergisini gezdi. Sergide, Cumhuriyetin ilk yıllarında verilen sağlık hizmetlerini ve günümüzde gelinen noktayı anlatan 26 fotoğraf yer aldı. Cumhuriyet’in 100’üncı Yılı kutlama pastasının da kesildiği etkinlikte, ayrıca katılımcılar anı defterine düşüncelerini yazdı.